Odprawa celna przesyłek – lotnisko Warszawa

Odprawa celna przesyłek – lotnisko Warszawa

Dopuszczenie do obrotu

Przesyłki lotnicze można odprawić w kilku urzędach celnych, są to oddziały:

  • Oddział Celny Osobowy w Warszawie, ul. Żwirki i Wigury 1  – przesyłki przywożone przez podróżnych w bagażu osobistym,
  • Oddział Celny Towarowy I i II w Warszawieul. Wirażowa 35  – przesyłki Cargo, które obsługują magazyny LS Airport Services, DHL, Welcome Airport Services, TNT, Airnet,
  • Oddział Celny Towarowy III w Warszawieul. 17 stycznia 47 – przesyłki kurierskie UPS,
  • Oddział Celny IV w Warszawieal. Krakowska 106 – przesyłki Cargo Airnet Service.

Nasza Agencja Celna świadczy usługi związane z obsługą celną we wszystkich wymienionych wyżej oddziałach celnych.

Jak odprawić przesyłkę lotniczą ?

  • Odprawa celna przesyłek na lotnisku w Warszawie – Przesyłki Cargo

Każda przesyłka inna niż bagaż osobisty trafia do któregoś magazynu celnego firm które, zajmują się obsługą przesyłek. Rozróżniamy dwie kategorie takich firm:

1. Firmy zajmujące się zawodowo wszystkimi ładunkami po wylądowaniu na lotnisku      w Warszawie ( LS Airport Service, Welcome Airport Service, Airnet Service )

2. Firmy Kurierskie które mają swoje własne magazyny celne ( DHL, UPS, TNT,          FEDEX )

W przypadku gdy Państwa towar znajdzie się w którymś z magazynów firm z pkt. 1 musicie Państwo wystawić upoważnienie do odbioru dokumentów i towaru, dla naszej Agencji Celnej. Po odebraniu dokumentów przewozowych przez naszą firmę, dostarczacie nam Państwo niezbędne dokumenty do odprawy celnej ( faktura, tłumaczenie, inne dokumenty ), my zgłaszamy towar do dopuszczenia do obrotu. Po zwolnieniu towaru, klient wpłaca należności celno – podatkowe. W zależności od dyspozycji klienta , możemy taki towar odebrać z magazynu i dostarczyć we wskazane miejsce kurierem, transportem drogowym, ewentualnie klient sam odbiera towar z magazynu.

W przypadku gdy towar znajduje się na magazynach firm kurierskich ( pkt. 2 ) zlecacie Państwo mailowo cesję praw do przesyłki ( zazwyczaj płatnych ) na naszą agencję celną. Dalsze postępowanie jest identyczne jak wyżej.

Zapraszamy również do korzystania z naszych usług związanych ze spedycją drogową.